TeknoWebli

Web Yazılım

Web Yazılım

Web yazılımları, verim odaklı çalışma stilinin iş performansına yansıması açısından çok etkili altyapılardır. Web yazılım projeleri; şirket performansınızı ve niteliğini arttırarak zamandan ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlayan ve size özel oluşturulan yazılımlardır...

Dünya Standartlarında

Türkiye'nin Ödüllü Web Tasarım ve Yazılım Ajansı ile Dünya Standartlarını Web Sitenizde İnceleyin! Biz farklıyız, sizde farklı olun...

 12 Yıllık Tecübe İle

Teknowebli ailesi olarak, size bütçenizle orantılı olarak farklı çözümler sunup, firmanızın Web Tasarım ve Web Yazılım ihtiyaçlarını giderirken hangi hassasiyetlerinizin olduğunu, beklentilerinizin neler olduğunu iyi analiz ederek beklentilerinizi çözüme kavuşturuyoruz. Bilgi ve tecrübemizi, güven ve güler yüz ile harmanlayıp, hayallerinizdeki projeye kavuşabilmeniz için elimizden gelen tüm desteği sağlıyoruz.

Özgün Tasarımlar

Türkiye'de en çok özel tasarım ve yazılımlı web sitesi referansı sahibi, olma yolunda tam gaz devam etmekteyiz.. Teknowebli, hazır tasarım ve yazılımlardan kaçınarak firmaların kurumsal yapılarına uygun ve yenilikçi internet siteleri üretmeyi kendine ilke edinmiştir....

Dijital Pazarlama

 

Dijital pazarlama, pazarlama ve iş geliştirme konusunda her ne kadar daha çocukluk çağında olarak nitelendirilse de pazarlama dünyasının büyük bir bölümünü ele geçirme çabalarına hızla devam ettiğini görmekteyiz. Her gün birçok insan ürünlerini ve işletmelerini tanıtmak için dijital pazarlamaya ilk adımı atıyor.  Dijital pazarlamaya başlamak için bundan daha iyi bir zaman yok!  Özellikle ülkemizde bu alanda halen o kadar açık var ki. 

 

Geçtiğimiz yıllarda katıldığım uluslararası bir zirvenin açılışı direkt olarak Türkiye’den bahsedilerek başladı, şaşırdım. Nedeni ise yaklaşık 1-2 dakika içinde kendini belli etti. Düşünün Avrupa ülkelerinde websitesine sahip kobilerin oranı %50’nin üzerindeyken Türkiye’de şu an için bu oran sadece %22. (2017) Hala çok rekabetçi bir pazara sahip değiliz. Ama olacağız. Her geçen gün yeni bir mecra, farklı dijital pazarlama modelleri hayatımıza girmeye devam ediyor. Sürekli kendimizi yeniliyor, bir şeyler daha öğrenmek için çalışıyor ve araştırıyoruz.

 

 

Dijital Pazarlama Nedir?

 

Dijital pazarlama, kısaca elektronik cihaz veya internet kullanarak yapılan tüm pazarlama faaliyetlerini kapsar. Dijital pazarlama sürecinde markalar müşterilerine ulaşmak, ürün ve hizmetlerini tanıtmak veya satmak için ödemeli reklamcılık, sosyal medya, e-mail pazarlaması, arama motoru gibi dijital kanallardan faydalanırlar. 

Mobilin devrimi, arama motorları, sosyal medya bilgiye ulaşımı ve iletişimi inanılmaz derecede kolaylaştırdı. Dijitalleşen Dünya ile birlikle bir girişim, çok hızlı bir sürede tüm Dünya’da adından bahsettirebilecek hale gelebiliyor.  Bu sadece internetin yaygınlaşması ile mi ilgili? tabi ki hayır. Bu girişimlerin bu hale gelebilmelerinde en büyük etkenlerden biriside pazarlama stratejileri. Bu yazıyı dijital pazarlamaya merak salmış arkadaşlarıma biraz olsun yol gösterebilmek için toparlıyorum.

Yazının geri kalan bölümünde aşağıdaki online pazarlama kanallarından bahsedeceğim. Tabi ki dijital pazarlama bununla sınırlı değil. Yavaş yavaş bu yazıyı güncelleyerek, dijital pazarlamaya giriş üzerine kapsamlı bir rehber haline getirmeyi planlıyorum.

 

Dijital pazarlama ekosisteminde neler yer alır?

 

Arama motoru reklamları

PPC

Arama motoru optimizasyonu

Mail pazarlama

Sosyal Medya pazarlaması

Websitesi

İçerik pazarlaması

 

Dijital pazarlama, web siteleri, sosyal medya, arama motorları ve çeşitli mobil uygulamalar üzerinden ürün ve hizmet reklamı yaparak satış yapılmasını sağlayan dijital platform hizmetidir. Dijital pazarlama, elektronik cihazlar üzerinden sunulan etkin pazarlama yöntemidir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde birçok türü ve yöntemi vardır. Firmalar, hedef kitlelerine en iyi ulaşabilecekleri yöntemi kullanarak dijital pazarlama ile daha fazla ürün satışı yapmayı hedefliyor.

Ürün tanıtımlarının dijital ortamlarda yapılması ve müşterilerin satın alma işlemlerini yapmalarının sağlanması dijital pazarlama olarak tanımlanır. İnsanlar, dijital pazarlama platformları sayesinde, ihtiyaçları olan ürün çeşitlerine ulaşabiliyor ve istedikleri karşılaştırmaları yaptıktan sonra online olarak satın alabiliyor.

Dijitalleşen dünyada kullanıcıların çeşitli cihazlarda çevrimiçi olarak var olmalarının artış göstermesi sebebiyle dijital pazarlama, geleneksel pazarlamaya göre çok daha avantajlı bir konuma gelmiştir. Ayrıca verim oranı da yapılan dijital pazarlama çalışmalarının yönetilmesinin uzmanlığına göre artış göstermektedir.

 

Dijital Pazarlama Kanallarımız

 

Google Ads (Arama Motoru Reklamı)

Arama Ağı

Görüntülü Reklam Ağı (Yeniden Pazarlama, Youtube Reklamları)

Sponsorlu Reklamlar (İnstagram, Facebook, Linkedin)

 

Siz de dijital ortamda;

Hizmetinizden/Ürünlerinizden daha fazla kişi haberdar olsun,

Geniş bir kitleye ulaşarak marka bilinirliğiniz artsın,

Potansiyel müşterilerden geri dönüş elde edilsin,

Web site trafiğiniz artsın,

Potansiyel müşteriyi harekete geçirici reklam kampanyası oluşturulsun,

Kitle hedeflemeleri ile bütçenizin daha efektif kullanılmasını istiyorsanız,

 

Dijital pazarlama hizmetine optimize bir şekilde para ve verim yönetimi olarak bakan Teknowebli ile hemen iletişime geçebilirsiniz.